Základní škola
Rooseveltova


Fakultní základní škola a Mateřská škola Olomouc, Holečkova 10 příspěvková organizace

Čtenářský klub

14. 1. 2022

Čtenářský klub

Přihlášení žáci si při čtenářských dílnách čtou knihy dle svého výběru, ale i společně vybrané knihy ze školní knihovny, poté sdílejí zážitky ze čtení, vžívají se do hlavních postav, srovnávají je se sebou samými, vyjadřují své pocity při četbě, předvídají dle ilustrací, doporučují si knihy navzájem, přemýšlí o jejich obsahu. Součástí každé lekce bývají i různé hry, děti dramatizují texty, řeší kvízy, tvoří ilustrace a komiksy, zkouší psát vlastní pohádky a příběhy. Členové klubu mají čtenářské průkazy, plněním jednotlivých úkolů získávají samolepky a soutěží o nejaktivnějšího čtenáře. Vytvořili si a z několika návrhů vybrali logo a název klubu. Cílem všech aktivit v klubu je vytvořit si pěkný vztah ke knihám, motivovat děti hravou formou ke čtení knih, nabídnout jim možnost smysluplného trávení volného času a samozřejmě podpoření výuky českého jazyka.


Upozornění