Školní družina

Školní družina je součástí ZŠ Rooseveltova. Poskytuje relaxační, odpočinkové a pohybové aktivity, rozvíjí zájmy a nadání dětí a rozšiřuje jejich vědomosti. Družinu mohou navštěvovat žáci 1.- 5. ročníku. Provoz je od 6 - 17 hodin. Poplatek za školní družinu činí 250Kč za pololetí za žáka. Podmínkou docházky do školní družiny je zajištěné stravování ve školní jídleně. Ve školním roce 2019/2020 nabízí školní družina tyto kroužky: Angličtina - čtvrtek 15.00 - 15.45, vych. Lucie Švestková, Pohybové hry - pondělí 15.00 - 15.45, vych. Alena Koukalová. Kroužky zahajují svou činnost od října 2019. V případě zájmu se hlaste u kterékoliv vychovatelky ŠD.

Den zdravé výživy

10. 10. 2019

Ve středu 9.10. v ŠD proběhl projektový den s tematikou zdravé výživy. Součástí programu bylo dělení zdravých a nezdravých potravin, ochutnávání zdravých koktejlů, rozpoznávání potravin poslepu a vyprávění o základech zdravé výživy. Děti mohly po celou dobu ochutnávat zdravé cukrovinky, koláče, ovoce, zeleninu a jiné zdravé potraviny. Velké poděkování patří rodičům a dětem, kteří se na této akci podíleli.

Pohádková cesta

3. 10. 2019

3. oddělení si pro ostatní děti ze ŠD připravilo další soutěžní odpoledne, tentokrát na pohádkové téma. Děti ve skupinách plnily úkoly na devíti stanovištích. Za každé splněné získaly písmenka, která po složení vytvořila název známé pohádky.

Nezbedná zebra

3. 10. 2019

Minulý týden v ŠD proběhlo dopravní odpoledne. Děti si připomněly dopravní situace a značení důležité pro bezpečnou cestu nejen do školy.

Překážkohraní

16. 9. 2019

3. oddělení ŠD pro ostatní děti připravilo hezké sportovní odpoledne s deseti stanovišti, kde děti plnily různé úkoly, zdolávaly překážky a musely najít tajné desáté stanoviště.

Jarní tvoření

27. 6. 2019

Děti ve všech odděleních se při tvoření nechaly inspirovat jarními motivy.