Školní družina

Školní družina je součástí ZŠ Rooseveltova. Poskytuje relaxační, odpočinkové a pohybové aktivity, rozvíjí zájmy a nadání dětí a rozšiřuje jejich vědomosti. Družinu mohou navštěvovat žáci 1.- 5. ročníku. Provoz je od 6 - 17 hodin. Poplatek za školní družinu činí 250Kč za pololetí za žáka. Podmínkou docházky do školní družiny je zajištěné stravování ve školní jídleně. Ve školním roce 2018/2019 nabízí školní družina tyto kroužky: Jóga - pondělí 15.00 - 15.45, vych. Pavlína Kajabová Angličtina - úterý 15.00 - 15.45, vych. Lucie Švestková Pohybové hry - středa 15.00 - 15.45, vych. Eva Klettová Kroužky zahajují svou činnost od října 2018. V případě zájmu se hlaste u kterékoliv vychovatelky ŠD.

Fotbalové utkání - 2. kolo

21. 5. 2019

Dnes se na hřišti ZŠ Holečkova odehrálo druhé kolo fotbalového utkání mezi ŠD Rooseveltova a ŠD Holečkova. Vítězem tohoto utkání se ve skupině mladších dětí stala ŠD Rooseveltova - 3:0, ve skupině starších zvítězila ŠD Holečkova - 7:5. Celkovým vítězem a a tím, kdo získal putovní pohár mladších dětí, se se dvěma výhrami stala ŠD Rooseveltova. U starších dětí nastala remíza a o vítězi musely rozhodnout penalty. Nakonec se vítězem putovního poháru starších dětí stala ŠD Holečkova. Všem zúčastněným děkujeme za výbornou hru a atmosféru a těšíme se zase za rok.

Den matek

7. 5. 2019

K nadcházejícímu Dni matek všechny děti s láskou připravovaly dárečky pro své milované maminky.

Bezpečná Olomouc

4. 5. 2019

Koncem dubna se naše školní družina zúčastnila výtvarné soutěže Bezpečná Olomouc, kterou vyhlásila Nadace Nezpečná Olomouc spolu s DPMO a ZŠ Komenium. Mělo se jednat o vhodné chování ve veřejné dopravě. Projektu se zúčastnili nejen jednotlivci, ale 3. oddělení zvládlo vytvořit i jeden velký autobus. Vyhlášení vítězů proběhne v půli května, držte nám palce.

2. oddělení - trojboj

4. 5. 2019

Minulý týden se děti z 2. oddělení, v rámci sportovního odpoledne, zúčastnily atletického trojboje. Soutěžilo se v tělocvičně ve třech disciplínách: skok z místa, hod na koš a opičí dráha. Úkolem bylo získat co nejvíce bodů z těchto sportovních disciplín.

1. oddělení - vodní štafeta

2. 5. 2019

Minulý týden, v rámci sportovního odpoledne, si 1. oddělení zasoutěžilo ve vodní štafetě. Děti si v družstvu předávaly kelímek s vodou a musely se snažit utíkat tak, aby do cíle doběhly co nejrychleji a zároveň měly v kelímku dostatečné množství vody.