Projektový den ve 4. třídě

23. 4. 2019

Projektový den ve 4. třídě

V jeho průběhu se žáci zamýšleli nad významem vody pro život, aktivní formou se při něm seznámili se základními informacemi o vodě, přemýšleli proč a jak bychom měli vodou šetřit, povídali si o problému znečišťování vod.  Dozvěděli se při něm, jak je to s vodou v různých částech světa, kde není vůbec samozřejmostí mít dostatek pitné vody kdykoliv k dispozici tak, jako je tomu u nás a kde více než 1 miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody či nemá přístup k nezávadné pitné vodě. Prováděli vlastní průzkum spotřeby vody v domácnostech V další části projektu jsme se zaměřili na život ve vodě a u vody, využili jsme bezprostřední blízkosti řeky Moravy ke zkoumání a pozorování různých forem života. Tato praktická část projektového dne proběhla ve spolupráci s odborníkem – pracovnicí CEV Sluňákov s Mgr. Zuzanou Jankovou, které patří naše poděkování. Projekt byl realizován za finanční podpory EU.

Fotogalerie

Upozornění

 

Jídelníček

Pondělí 27.5.2019

Přesnídávka jogurt OLMA, pletýnka, čaj lesní plody se smetanou (A: 01,07,11,1A,1B,1C)
Polévka krupicová s vejci (A: 01,03,09,1A)
Hl. Jídlo vepřové výpečky, dušený špenát, bramborové knedlíky, jogurt OLMA děti MŠ NE, džus (A: 01,03,07,1A)
Svačina chléb, lučina šlehaná s tuňákem, rajčátko, mléko (A: 01,04,07,1A,1B)

Jídelníček na celý týden »

Základní škola
Rooseveltova


Fakultní základní škola a Mateřská škola Olomouc, Holečkova 10 příspěvková organizace

Fotogalerie