Jak přežít v přírodě

24. 6. 2019

Jak přežít v přírodě

Žáci páté třídy svým mladším spolužákům předávali znalosti a dovednosti týkající se pobytu v přírodě, které se jim o prázdninách jistě budou hodit. Na deseti stanovštích je seznamovali s tím, co patří do batohu na výlet a jak se na něj obléknout. Do stanu si nastěhovali jen potřeby užitečné a při pobytu v přírodě si už jistě nasbírají jen jedlé plody. Budou umět rozdělat oheň, vyrobit si papírový pohárek na vodu i čepičku proti slunci. Dokážou se bezpečně pohybovat v přírodě a kdyby přece jen došlo ke zranění, umějí ho ošetřit. V přírodě určitě nebudou odhazovat odpadky.
Na závěr vydařeného dopoledne si všichni s páťáky zazpívali píseň na rozloučenou. Malý zahradní piknik, který dětem připravily paní učitelky, byl příjemným zakončením akce.

Podzimní sběr papíru se koná od 21. do 23. října 2019.

předchozí Říjen 2019 následující